Zapraszamy na II Festiwal Bioróżnorodności

Jeżeli interesuje Państwa tematyka zrównoważonego życia w zgodzie z otaczającą przyrodą, serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne – etap II”.

W dniu 24 maja 2022 r. w Hotelu DeSilva Premium w Opolu o godz. 13.00 startuje II Festiwal Bioróżnorodności, a w ramach niego ciekawe wykłady i prelekcje oraz degustacja potraw i produktów ekologicznych oraz potraw tradycyjnej kuchni regionalnej.

Festiwal to kolejna okazja promocji różnorodności biologicznej naszego regionu, wprowadzenia prostych i ekologicznych rozwiązań do życia codziennego, a także możliwość wymiany poglądów dotyczących zrównoważonego życia w zgodzie z naturą. Dla wszystkich gości przygotowano pamiątkowe podarunki w postaci nasion ziół i kwiatów.

Festiwalowi towarzyszyć będzie promocja książki autorstwa Sandry Jagielskiej „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny” i jej darmowa dystrybucja.

 

PROGRAM

 

Warto posłuchać!

 

  • „Kto jada borowiki to ma dobre wyniki- o pięknie i mocy ukrytych w grzybach” – Sabina Dąbrowska lokalna znawczyni grzybów - wykład wprowadzający 
  • „Sielsko i anielsko – ogród kwiatowy, zielony balkon, rabatka urządzone z lokalnego kwiatka” – spotkanie autorskie z Sandrą Jagielską i prezentacja książki „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny”

 

Warto spróbować!

 

Strefa degustacji:

  • Potrawy i produkty ekologiczne
  • Potrawy tradycyjnej kuchni regionalnej

 

Warto z nami być!

 

  • Promocja i dystrybucja książki „Ogród bioróżnorodny. Poradnik praktyczny”
  • Upominki – nasiona kwiatów i ziół
  • Inne niespodzianki

 

Impreza bezpłatna – serdecznie zapraszamy!